Pozdrav premiéra Izraele k 72. výročí nezávislosti

72. výročí vzniku moderního Státu Izrael

Benjamin Netanjahu, předseda vlády Izraele
Benjamin Netanjahu, předseda vlády Izraele

Zdravím z Jeruzaléma, našeho věčného a nedělitelného hlavního města!

Dnes slavíme 72. Den nezávislosti Izraele.

Slavíme pozoruhodnou demokracii Izraele. V naší demokracii jsou všichni občané, Židé a Nežidé, svobodní. Vyniká jako zářící příklad svobody v srdci Blízkého východu.

Oslavujeme izraelské špičkové inovace, které z Izraele učinily globálního vůdce v zemědělství, vodohospodářství, kybernetice, umělé inteligenci a mnoha dalších oblastech.

Oslavujeme izraelské vědce, kteří získali řadu Nobelových cen a kteří nepřetržitě pracují na nalezení léků na nesmrtelnější nemoci na světě, včetně koronavirové pandemie, která ohrožuje nás všechny.

Oslavujeme izraelskou pulzující kulturu, která se může pochlubit mistrovskými sportovními týmy, prvotřídními muzei a některými z nejtalentovanějších hudebníků a umělců na Zemi.

Ale především v Den nezávislosti slavíme obnovení svrchovanosti v naší dědičné vlasti. Oslavujeme shromáždění našich vyhnanců z celého světa. Oslavujeme obnovu jediného židovského státu.

A všem vám milionům přátel Izraele po celém světě, kteří dnes slavíte spolu s námi, děkuji za vaši trvalou podporu. Díky za vaše neochvějné přátelství. A šťastný Den nezávislosti!

Chag Sameach!

Author