Policie a IDF se i nyní zabývá palestinským terorem

Stadion Teddy v Jeruzalémě
Stadion Teddy v Jeruzalémě

Izraelské bezpečnostní složky ve středu oznámily, že odhalily teroristické uskupení, které připravovalo  útoky na civilní a vojenské cíle v Jeruzalémě a v Samaří. Teroristická skupina byla odnoží Hamásu z Gazy a plánovala útoky na jeruzalémský stadion Teddy (אצטדיון טדי) a vojenské základny v  Samaří. Během března byli díky spolupráci Izraelských obranných sil (IDF) a Všeobecné bezpečnostní služby (Šin Bet) zatčeni tři členové teroristické skupiny. Jedná se Ahmeda Sajdiu (27) obyvatele Qalandiye, Omera Ayda (24) – izraelského občana s bydlištěm v Deir Jarir a Mahmuda Hamada (27) z Kafr ‚Aqab u Jeruzaléma. Tito tři podezřelí se seznámili během studii na univerzitě Bir Zeit, kde má hnutí Hamas poměrně značný vliv. Skupina byla financována aktivistou z univerzity Bir Zeit Abd al-Rahman Hamdanem, který fungoval jako spojka mezi skupinou a Hamasem a na poli teroristických aktivit má již značné zkušenosti. Stadion Teddy byl již dříve cílem plánů palestinských teroristů.

Na kontrolním bodu u Maale Adumim, nedaleko Jeruzaléma se palestinský terorista pokusil ve středu ráno přejet policistu, následně jej pobodal nůžkami a způsobil mu středně těžká zranění. V  jeruzalémské nemocnici Hadassa Ejn Kerem byl operována a  stabilizováný a při vědomí. Terorista byl eliminován na místě. Na místě byla nalezena trubková bomba, přivolaný  pyrotechnik, ji zneškodnil.

Zdá se, že terorismus se nezastaví ani před virem, snad tedy i proti terorismu pomohou modlitby a snaha IDF a policie zabránit ztrátám na životech.

Author