Herečka a zpěvačka Noa Kirel vojačkou Izraelských obranných sil

Noa Kirel v uniformě; zdroj: Izraelské obranné síly
Noa Kirel v uniformě; zdroj: Izraelské obranné síly

Noa Kirel (נועה קירל), hvězdička izraelských televizních seriálů a hudební scény pro teenagery, nastoupila v neděli 2. 2. 2020 povinnou vojenskou službu.

Ta v Izraeli dopadá i na svobodné ženy a nevyhnula se jí ani takřka devatenáctiletá Noa, která je mezi jinými nositelkou ceny MTV Izrael za roky 2017 a 2019.

Po přijímači bude sloužit u hudebního útvaru, který vystupuje na přehlídkách, oficiálních vojenských a státních ceremoniálech, absolventských slavnostech a podobně. Některé zdroje dokonce spekulují, že armáda mladé hvězdě umožní působení s vlastní kapelou, namísto začlenění do existující vojenské hudby.

Přestože Noa Kirel bude mít službu poněkud jinou, než běžná izraelská vojačka, nesnažila se splnění své povinnosti vyhnout, jako některé jiné izraelské hvězdy. Asi nejznámější je případ modelky Bar Refaeli, která se provdala za rodinného přítele.

Noa nicméně pro Kanál 12 izraelské televize prohlásila, že se na službu těší a považuje ji za výsadu.

Noa Kirel

Izraelské obranné síly musely stanovit zvláštní pravidla, jak se má s populární dívkou jednat. Zahrnují například zákaz pořizování společných fotografií s ní na základně, kde bude sloužit.

Noa Kirel

Noa Kirel – profil herečky na IMDb (anglicky)

נועה קירל – profil na Wikipedii (hebrejsky)

נועה קירל – הערוץ הרשמי – profil na YouTube (hebrejsky)

Author